Maciej Klich – lekarz, specjalista ortopedii i traumatologii narządów ruchu i chirurgii ręki ze specjalizacją europejską. Specjalizuje się w leczeniu chorób i urazów ręki, nadgarstka i łokcia. Wykonuje między innymi zabiegi artroskopowe nadgarstka, operacje złamań i wadliwego zrostu kości w obrębie kończyny górnej. Wykonuje również zabiegi rekonstrukcyjne nerwów i naczyń.
Dr Maciej Klich jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie. Specjalista chirurgii ręki, ortopedii i traumatologii narządów ruchu. Posiadacz Europejskiego Dyplomu Chirurgii Ręki i francuskich dyplomów: Chirurgii Ręki i Kończyny Górnej oraz Technik Mikrochirurgicznych. Absolutny specjalista w swoich dziedzinach. Wieloletni praktyk w dziedzinie zaawansowanej i specjalistycznej ortopedii, chirurgii, mikrochirurgii i chirurgii rekonstrukcyjnej okolic ręki oraz nadgarstka, stosowanej w najlepszych ośrodkach medycznych w Polsce i na świecie.
Chirurg ręki Maciej Klich przeprowadza również operacje w ścisłej współpracy z innymi specjalistami. Są nimi dr Kucharczyk i dr Drwięga-Ostaszewska. Takie operacje prowadzone są przez wymienionych lekarzy wspólnie lub przez wybranego z nich, ale po zespołowej, drobiazgowej konsultacji. Dzięki temu pacjenci mogą skorzystać z najwyższej specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w skróconym czasie związanym z oczekiwania na zabieg lub operację.
W Form w ramach holistycznego podejścia do leczenia – zarówno inwazyjnego, małoinwazyjnego jak i również zachowawczego – nasi lekarze specjaliści bezpośrednio współpracują z fizjoterapeutami. Dr Maciej Klich współpracuje bezpośrednio z mgr Pauliną Siebierańską oraz mgr Adą Paterek.
Najważniejszym elementem praktyki dr Macieja Klicha jest wykonywanie zabiegów operacyjnych, które dotyczą mikrochirurgii, zespolenia odłamów kostnych, rekonstruowania więzadeł, przeszczepiania ścięgien czy rekonstruowania uszkodzeń kości i okołokostnych tkanek miękkich kończyn górnych. Maciej Klich zajmuje się również zakładaniem wyciągu szkieletowego i amputowaniem kończyn w przypadkach niemożności ich uratowania. Przeprowadza też zabiegi dotyczące plastyki skóry, w tym jej rozciągania i przeszczepiania.
„Najcenniejsza w Form jest praca zespołowa. Polega na włączeniu w proces leczenia odpowiednich specjalistów. Diagnosta pomaga chirurgowi właściwie rozpoznać przypadek i zaplanować, dobrać odpowiednie metody operacyjne. Chirurg przeprowadza operację będąc do niej perfekcyjnie przygotowanym w kontekście tego konkretnego przypadku. Już na tym etapie pojawia się fizjoterapeuta, który może rozpocząć zajęcia jeszcze na etapie przedoperacyjnym a następnie kontynuować terapię po zabiegu.”