Ortopedia

Ortopedia jest jedną ze specjalizacji lekarskich. Skupia się na diagnostyce, leczeniu zachowawczym i operacyjnym wszelkiego rodzaju schorzeń, zmian zwyrodnieniowych, wad wrodzonych lub nabytych, a także zapaleń, zakażeń, infekcji, nowotworów oraz urazów i zmian pourazowych narządu ruchu. Narząd ruchu nie jest jedną, konkretną częścią, kończyną czy nawet okolicą, ale szeroko rozumianym, niezwykle złożonym i skomplikowanym układem. W jego skład wchodzą: szkielet kostny, układ więzadłowo-stawowy, mięśniowy oraz powiązane z nim nerwy, naczynia i pozostałe tkanki.

Zakres ortopedii dodatkowo poszerza leczenie chorób o charakterze metabolicznym, genetycznym, wad postawy oraz wszelkich chorób wywołanych zaniedbaniami w trybie życia, spowodowanych niekorzystnymi czynnikami cywilizacyjnymi, zawodowymi lub schorzeń związanych z amatorskim i wyczynowym uprawianiem sportu.

Traumatologia

Nieodłączną dziedziną ortopedii jest traumatologia zajmująca się chirurgią urazową i pourazową oraz szeroko pojętym leczeniem bólu powstałego na tle ortopedycznym w wyniku urazów lub nieprawidłowo przeprowadzonego wcześniejszego leczenia.

Profilaktyka, diagnostyka, fizjoterapia

Nowoczesna ortopedia to także zaawansowana profilaktyka, wczesne diagnozowanie, fizjoterapia i to, co może wydawać się przyszłością, a jest już bardzo realną rzeczywistością, czyli implantologia, protezowanie i odbudowy w technologii druku 3D.

Telekonsultacje w trybie pilnym 24h

Specjalistyczne, zdalne porady dla pacjentów, którzy potrzebują pilnej konsultacji specjalisty ortopedy lub chirurga kręgosłupa w ciągu 24h.

*w dni robocze od godz. 8.00 do 20.00.