Kompendium wiedzy to zbiór przydatnych, poszukiwanych i fachowych informacji podanych w przystępnej formie a związanych z ortopedią, neurochirurgią i neurologią. Można tu znaleźć wywiady z naszymi lekarzami i terapeutami, opisy konkretnych chorób i dolegliwości oraz sposoby i metody ich leczenia. Zapraszamy!
Doświadczony neurochirurg w Warszawie zawsze będzie mocno poszukiwanym specjalistą. Profesjonalna diagnostyka oraz skuteczne leczenie operacyjne z zakresu schorzeń, chorób oraz wszelkich urazów układu nerwowego, są możliwe przy współpracy z naszymi neurochirurgami. Lekarzami, którzy tworząc prawdziwy, zgrany zespół specjalistów, są w stanie przynieść pacjentom ulgę w bólu i realną szansę na zdrowie.
W warszawskiej klinice specjalistycznej FORM pracują specjaliści z zakresu neurochirurgii. Dr Paweł Lis, jako doktor nauk medycznych, swoją karierę zawodową poświęcił nie tylko nauce i rozwijaniu swoich umiejętności w dziedzinie neurochirurgii, chirurgii kręgosłupa i neurotraumatologii, ale przede wszystkim służbie ludziom potrzebującym pomocy. W naszym warszawskim zespole neurochirurgów pracują również Grzegorz Piwowarski i Maciej Bujko – to także doświadczeni lekarze. Wszyscy wymienieni brali czynny udział w licznych sympozjach, szkoleniach i rozwijali swoje specjalizacje po to, żeby nieść pomoc i służyć w bardzo ciężkich do diagnostyki i leczenia chorób układu nerwowego. Także tych, które wymagają chirurgicznej interwencji.
Najważniejszymi cechami każdego neurochirurga powinny być trafność w diagnostyce i skuteczność w leczeniu. Uwzględniając indywidualne, holistyczne i zintegrowane podejście do pacjenta, pomoc, którą może on uzyskać w klinice FORM na Bemowie, to nie tylko praca nad bólami kręgosłupa, leczenie dyskopatii lędźwiowych i szyjnych, kręgozmyków, czy zwyrodnień i schorzeń naczyniowych. To także leczenie chorób z zakresu neurochirurgii dziecięcej, nowotworów mózgu, podstawy czaszki, kręgosłupa i nerwów. Unikalne doświadczenie zdobyte przez neurochirurgów w Warszawie oraz w licznych ośrodkach naukowych i medycznych na całym świecie, aktywność w towarzystwach naukowych, a nawet działalność dydaktyczna w zakresie swojej specjalizacji – to powinna być podstawa wiedzy lekarzy. Neurochirurg, czy chirurg kręgosłupa powinien cechować się wiedzą, doświadczeniem i pełnym pasji zaangażowaniem w działaniu.