O szkole zdrowego kręgosłupa

Szkoła Zdrowego Kręgosłupa to bardzo innowacyjne, autorskie przedsięwzięcie FORM. Jest to program terapeutyczno-ćwiczeniowy o charakterze profilaktycznym i rehabilitacyjnym, który w ramach naszego holistycznego i zintegrowanego podejścia do leczenia oddajemy do dyspozycji naszym pacjentom. Szkoła to wyjątkowe miejsce, powstałe z zamiłowania do ruchu, sprawności, aktywności fizycznej, sportu i aktywnego wypoczynku. To miejsce, w którym można w wyjątkowy sposób zadbać o własne zdrowie, sprawność fizyczną i dobrą formę psychiczną.

Dedykowani specjaliści Reha Pilates

Reha Pilates

W naszej Szkole preferujemy ćwiczenia Josepha Pilatesa, człowieka, który sam zmagał się z poważnymi problemami związanymi z kręgosłupem. Opracował on system ćwiczeń usprawniających o nazwie REHA PILATES. Dzięki ćwiczeniom pilates można znacząco wzmocnić głębokie partie mięśniowe:

  • Mięśnie dna miednicy
  • Przeponę
  • Mięsień wielodzielny
  • Mięsień poprzeczny brzucha

Wzmocnienie tych mięśni, które na co dzień, nawet u osób aktywnych, są praktycznie nieruchome, wydatnie chroni przed urazami. Co więcej, ćwiczenia przyczyniają się do poprawy sylwetki oraz wypracowania prawidłowego ułożenia kręgosłupa.

Zajęcia w naszej Szkole są najbezpieczniejszą formą terapii ćwiczeniowej, dostosowaną do możliwości każdego człowieka bez względu na wiek i aktualną sprawność fizyczną. Mogą być stosowane nawet u pacjentów z przewlekłymi zespołami bólowymi.

Ćwiczenia Reha Pilates przeznaczone są dla 3 podstawowych grup pacjentów:

  • Pierwsza z nich to świadomi pacjenci, którzy zdecydowanie stawiają na profilaktykę
  • Druga to pacjenci z bólami ortopedycznymi czasowymi lub przewlekłymi
  • I wreszcie trzecia, to osoby cierpiące na dolegliwości kręgosłupa w każdym stopniu nasilenia i komplikacji, włącznie z pacjentami cierpiącymi na bóle przewlekłe
Oprócz bardzo wymiernych efektów rehabilitacyjnych – uczestnictwo w zajęciach pozwala pacjentom zyskać świadomość własnego ciała oraz pozbyć się złych i szkodliwych nawyków związanych tak z ruchem, jak i spoczynkiem. Nad całością programu czuwają nasi najlepsi lekarze – dr Paweł  Lis i dr Grzegorz Adamczyk w konsultacji z naszymi fizjoterapeutami. Szkoła dysponuje najnowocześniejszym sprzętem rehabilitacyjnym: łóżkami typu REFORMER, systemami WALL UNIT i urządzeniami LADDER BARREL oraz SPINE CORRECOTR. Szkoła zdrowego kręgosłupa jest powszechnie dostępna dla każdego, wystarczy dokonać rezerwacji. Serdecznie zapraszamy.