Ćwiczenia Pilates

W Form preferujemy ćwiczenia Josepha Pilatesa, człowieka, który sam zmagał się z poważnymi problemami związanymi z kręgosłupem. Dzięki ćwiczeniom pilates można znacząco wzmocnić głębokie partie mięśniowe:

  • Mięśnie dna miednicy
  • Przeponę
  • Mięsień wielodzielny
  • Mięsień poprzeczny brzucha

Wzmocnienie tych mięśni, które na co dzień, nawet u osób aktywnych, są praktycznie nieruchome, wydatnie chroni przed urazami. Co więcej, ćwiczenia przyczyniają się do poprawy sylwetki oraz wypracowania prawidłowego ułożenia kręgosłupa.

Zajęcia Reha Pilates są bezpieczną formą terapii ćwiczeniowej, dostosowaną do możliwości każdego człowieka bez względu na wiek i aktualną sprawność fizyczną. Mogą być stosowane nawet u pacjentów z przewlekłymi zespołami bólowymi.

Dedykowani specjaliści Reha Pilates

Ćwiczenia Reha Pilates przeznaczone są dla 3 podstawowych grup pacjentów:

  • Pierwsza z nich to świadomi pacjenci, którzy zdecydowanie stawiają na profilaktykę,
  • druga to pacjenci z bólami ortopedycznymi czasowymi lub przewlekłymi,
  • i wreszcie trzecia, to osoby cierpiące na dolegliwości kręgosłupa w każdym stopniu nasilenia i komplikacji, włącznie z pacjentami cierpiącymi na bóle przewlekłe.

Oprócz bardzo wymiernych efektów rehabilitacyjnych – uczestnictwo w zajęciach pozwala pacjentom zyskać świadomość własnego ciała oraz pozbyć się złych i szkodliwych nawyków związanych tak z ruchem, jak i spoczynkiem. 

Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem rehabilitacyjnym: łóżkami typu REFORMER, systemami WALL UNIT i urządzeniami LADDER BARREL oraz SPINE CORRECOTR.

Telekonsultacje w trybie pilnym 24h

Specjalistyczne, zdalne porady dla pacjentów, którzy potrzebują pilnej konsultacji specjalisty ortopedy lub chirurga kręgosłupa w ciągu 24h.

*w dni robocze od godz. 8.00 do 20.00.